| 信号の範囲 | 4から20MA |
|---|---|
| メディア | ガス |
| 最低電流 | 3.6 画面用MA 3.8 動作用MA |
| メディアの温度 | 高温、低温、中型の温度、正常な温度 |
| 保護程度 | IP 66/NEMA 4X |
| Advanced Self‑Diagnostics | Continuous monitoring of valve deviation, supply pressure, and internal health |
|---|---|
| Operating Temperature | –40 °C to +85 °C |
| Housing Material | Aluminum alloy with corrosion‑resistant coating |
| Wide Supply Pressure Range | 20–100 psi (1.4–6.9 bar) for versatile actuator compatibility |
| Explosion‑Proof Rating | Class I Div 1 (NEC), ATEX Zone 1 |
| 住宅用材料 | アルミニウム または 不同鋼 |
|---|---|
| 供給圧力 | 1.4-8bar |
| 保護クラス | IP66 |
| 条件 | 新しい |
| 湿度 | クラス1 |
| 条件 | 新しい |
|---|---|
| 住宅用材料 | アルミ合金 |
| パネウマコンネクションタイプ | 0.25インチ 18 NPT G 1/4 |
| 安全レベル | SIL 3 |
| 入れられた圧力 | 1.4-6バー 20-90 Psi |
| 条件 | 新しい |
|---|---|
| 住宅用材料 | アルミ合金 |
| パネウマコンネクションタイプ | 0.25インチ 18 NPT G 1/4 |
| 安全レベル | SIL 3 |
| 入れられた圧力 | 1.4-6バー 20-90 Psi |
| Packaging Details | Packing type: cardboard box/non-fumigation wooden box |
|---|---|
| ブランド名 | FOXBORO |
| Model Number | FOXBORO SRD991 |
| ドキュメント | xiangjing valve&instrument ...t .pdf |
| コンジットエントリ | (2) 1/2 |
|---|---|
| シート素材 | ソフトまたはメタル |
| 入れられた圧力範囲 | 1.5〜6.0バー |
| 周囲温度 | -20℃~+60℃ |
| 位置制御 | 変調 |
| 条件 | 新しい |
|---|---|
| 住宅用材料 | アルミ合金 |
| パネウマコンネクションタイプ | 0.25インチ 18 NPT G 1/4 |
| 安全レベル | SIL 3 |
| 入れられた圧力 | 1.4-6バー 20-90 Psi |
| 最大ヒステレシス | 0.3% |
|---|---|
| ストローク範囲 | 8~260mm |
| モデル番号 | SRD991 |
| 入れられた圧力 | 1.4~6バー |
| 線形性 | < 0.4 % 移動期間 |
| 最大ヒステレシス | 0.3% |
|---|---|
| ストローク範囲 | 8~260mm |
| モデル番号 | SRD991 |
| 入れられた圧力 | 1.4~6バー |
| 線形性 | < 0.4 % 移動期間 |